OMEGA 3 FAYDALARI VE ÖNEMİ

May 29, 2017  
Bütün hücrelerin zarlarında mevcut olan Omega-3 dolayısıyla tüm sistemlerin gelişmesi için önemlidir. Bunun için bir komisyon ile telafi edilir. Bu yüzden pek çok sporcu bir destek ürününe para harcadığında, ürünün birden fazla faydası olmasına dikkat ediyor. Bu yüzden balık yağını mutlaka doktor kontrolünde ve onun önerdiği dozlarda kullanmamız gerekmektedir. Carlson Omega 3 Balık Yağı, günlük Omega-3 esansiyel yağ asidi ihtiyacınızı doğal kaynaktan karşılar. Ve bir uyarı daha: Alacağınız ürünün sadece OMEGA 3 içeren bir balık yağı olmasına dikkat etmelisiniz. Aslında bu pek de gerçekleri yansıtmasa da, balık yağının sayısız olumlu etkisi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Omega 3’ün olumlu bir yönü olan kan sulandırıcı etkisi olduğundan ayrıca kan sulandırıcı ilaç kullanan hastaların biraz daha dikkatli olması olması gerekir. Satın alırken unutmamanız gereken en önemli şey 600 mg DHA içeriyor olması. Spor yapan insanlar çok iyi beslenme ve uyku düzeninin düzgün olması gereklidir. Metabolizmamız dışarıdan beslenme yolu ile aldığımız bu http://oceanplusvu7.wickforce.com/balk-yagnn-saca-faydalar besin gruplarını, çok farklı amaçlarla kullanır.

'u Avrupa ülkesi, topluma yönelik mesajların, gıda temelli beslenme ilkelerine odaklanması gerektiği konusunda hemfikirdir. Kullandığınız vitaminlere ve aldığınız gıdalara ek olarak yeşil gıda takviyeleri almanız kan pH değerlerinizi sıfırlamanıza da yardımcı olur. Ayrıca aşırı iltihaplanmanın tahrip edici etkisinin düzeltilmesine de yardımcı olurlar. Bu çalışmaya göre, omega-3 yağ asiti düzeyi yüksek olan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riski daha yüksektir. Alfa linolenik asit (ALA) bir omega-3 yağ asitidir ve yapılan çalışmalar günde 1 gram ALA alanlarda koroner kalp hastalığının % 16 azaldığını , riskin % 47 azaldığını göstermiştir. Omega-3 yağ asitlerinin koroner kalp riskini azalttığı biliniyor. Balıkyağındaki uzun zincirli n-3 poliansatüre yağ asitlerinin (n-3 PUFA) en önemli kısmını eikosapentaenoik asit (EPA, 20:5n-3) ve dokosaheksaenoik asit (DHA, 22:6n-3) oluşturur. Beyinde çoklu doğmamış yağların %40’ı bu oluşturur (7). Omega-3 hücre zarı akışkanlığını tetikler ve sinapsları uyararak beyinde bulunan sinir hücreleri arasındaki iletişimi daha etkili bir hale getirir. Omega-3 tabletini almak daha sağlıklı. Bu nedenle omega-3 balık yağı tüketmek kardiyovasküler sağlık açısından çok önemlidir. Amway Balık Yağı teşvikleri ve Amway Balık Yağı hibeleri konusunda Internet'te arama motorları ve Şirketçe üzerinde araştırma yapın. Gündüz yada gece tüketimi konusunda bir fark yada ayrım olmadığı gibi tek önemli olan besinlerle dengeli şekilde tüketiminin gerçekleşmesidir.

Dengeli bir diyetin, parçası olarak omega-3 tüketmek de genel sağlık ve kilo kaybını desteklemek ve geliştirmek için proaktif bir yoldur. Bu sebeple balık yağı depresyon, psikoz, dikkat eksikliği, hiperkativite bozukluğu, Alzheimer ve beyni ilgilendiren diğer sorunlar için sık sık kullanılmaktadır. Yıllar önce katıldığım bir eğitimde Melik bey beyin gelişimi ve balık yağlarından bahsetmişti. Hastaneye yatış yaptığında, tesadüfen bir intörn tarafından, hastanın herhangi bir vitamin veya besin takviyesi kullanıp kullanmadığı sorulmuş. Yaşam Bahçe kendi takviyeleri kullanmak doğal besin elde etmek için çiğ, organik gıdalar kullanarak odaklanır. Aslında sağlığınız için gerekli olan besin maddelerinin büyük çoğunluğunu meyve ve sebze bakımından zengin sağlıklı bir diyetle almanız gerekir. Zengin ve güçlü içeriklidir. Somon, uskumru, ringa, sardalye, alabalık ve taze ton balığı omega 3 açısından zengin balıklar arasındadır. Sardalye, ringa balığı, uskumru, istiridye, alabalık, ton balığı, karidesi sayabiliriz. Bana sorarsanız en doğru ve güvenli yol özellikle bu mevsimlerde bol olan yağlı balıkları sık tüketmek olmalı.

Bu nedenle omega-3 ihtiyacımızı cevizden semizotundan, lahana veya keten tohumundan gidermeye kalkmak, omega-3 desteği olarak keten tohumu yağından faydalanmayı yeterli bulmak doğru değildir. Bu yağlar cevizde, keten tohumunda ve yeşil yapaklı sebzelerde de bulunabiliyor. Yazdıklarımdan Omega 3 ün faydalı olmadığı sonucu çıkmasın. Ekolojik hayvancılık denince akla “çevreyle ilgili tarım sonucu elde edilmiş ürünlerle hayvanın beslenmesi” geliyor. Hayır, Omega 3 insan vücudunda üretilemediğinden gıdalardan elde edilir. Cod Liver Oil'dan ( morina balığı karaciğer yağı) elde edilen doğal omega 3 yağ asitleri, A,D ve E Minerali içerir. Birçok omega 3 hapı balık yağı içerir ve çoğunda hiç cıva bulunmaz (büyük markaların hiçbirisinde cıva saptanmamıştır). Ancak son yıllarda balık kıkırdağından üretilen kapsüller de bulunabilmektedir. Hamilelere, emziren annelere ve bebeklere balık karaciğer yağı yerine balık yağı tercih edilmesi daha uygun olur. 'in soğuk algınlığına karşı kullanmakta olduğunuz yüksek dozda Vitamin C’yi aniden bırakmak yerine on günde bir 3000 mg – 2000 mg – 1000 mg şeklinde doz azaltmakta yarar vardır.